Mistrovství ČR na krátké trati 3,5 MHz

Mistrovství ČR na krátké trati 3,5 MHz + NŽ klasika 144 MHz – Ptení, okr. Prostějov, 7-9.května 2010

Tak letos poprvé jedeme na Moravu. Nic proti tomu, docela se tam těšíme, v tamních terénech se docela daří a přivezeme si nějakou tu medailičku. Až na to, že letos tam celkem pojedeme celkem 4x (Prostějov – závody, Třebíč – ŽPR, Nový Jičín – závody, Třebíč – závody).
            Vyrazili jsme tedy na letošní třetí mistrovství republiky. Pořadatelé z O-Sportu nás zavedli do obce Ptení, což je mezi Prostějovem a Boskovicemi. Sobotní závod byla klasika v pásmu 144 MHz, mapa Ptenský žleb v patnáctce. Na start nás odvezli, z cíle jsme si došli do vsi asi 1 km. Běželo se na pomalou a rychlou frekvenci, jako již téměř standardně. V lese bylo osm vysílačů, takže se muselo přelaďovat. Náběhovou kontrolu č. 2 jsem po startu podběhl a musel jsem se na ní vracet. Druhou čtyřku jsem sice zaměřil správně, ale pak mi trošku zašilhala, tak jsem to pro sichr vzal přes přední vršíček. Tam už byla jasná – přes údolí a na druhý kopec dozadu. Postup na pětku a trojku už byl jednoznačný a bezproblémový. Vzhledem k tomu, že soupeři udělali o mnoho více chyb, tak se mi podařilo udržet první místo. Další medaile získali Katka (zlato) a Tereza (bronz) v mladších žákyních a Smrček (stříbro) v juniorech.
            Mistrovství ČR na krátké trati se běželo na téže mapě, na jejím západním konci, kam jsme se při předchozím závodu moc nepodívali. Její název byl Divoký potok a měřítko bylo 1:10000. Krátká se běží na 30 sec relace a protože i zde byly dvě frekvence, tak s tím přelaďováním to nebylo nic moc. Závodníci stejně jako předchozího dne museli překonávat hluboká údolí a pokud někdo nesprávně zvolil pořadí (jako Anička), tak si zaběhl nějaké stovky metrů navíc (a desítky nastoupal). Na bednu se tentokrát dostaly opět Katka s Terezou (druhá a třetí), k tomu jsme posbírali tři čtvrtá místa – Mirek (M40), Smrček (M16), Želva (D20).
            Pro žáky a veterány to byly současně nominační závody na MEŽ na Slovensku resp. MS v Chorvatsku, takže držme jim palce v dalších závodech.