Pohár přátelství 2009 - 8 medailí pro Cheb

Poslední závody národního žebříčku ČR zavedly radioorientační běžce do lesů na okraji CHKO Křivoklátsko. Chebský oddíl ROB reprezentovalo 19 závodníků, kteří přivezli osm medailových umístění. Počasí již nebylo zářijové a víkend byl chladný a deštivý. Naštěstí pršelo jen v noci, takže jsme sušili jen propocené dresy.

Pořadatelé z pražského Fox klubu zvolili tentokrát variantu dvoupásmového závodu, kdy žákovské a starší veteránské kategorie běžely závod v jednom pásmu, juniorské, seniorské a mladší veteránské kategorie pak závod ve druhém pásmu. Přestože měl stavitel trati k dispozici deset kontrol, tak zejména žákovské kategorie měly tratě velice jednoduché a velmi krátké.

Sobotní závod (pro žáky pásmo 144 MHz, pro seniory pásmo 3,5 MHz) se běžel na mapě Jezevčí skála. Po startu byla u seniorských kategorií možnost dvojí volby pořadí, buď začít na jedničce nebo na dvojce, zbytek trati již byl jednoznačný. Délka trati se pohybovala kolem 9 km pro dospělé. V kat.D10 si pro druhou příčku doběhla Michaela Kučová, v juniorech byl Roman Borovička na prvním místě, třetí v pořadí doběhl v M40 Miroslav Vlach st. a Tomáš Lahučký (M10). Bramborová zbyla na Kateřinu Papežovou (D10) Jindru Papežovou (D35).

Nedělní závod na mapě Bouchalka/Hrobiště se běžel na opačných pásmech než předchozího dne. Přestože žákovské kategorie měly opět tratě velmi jednoduché, v seniorské kategorii již bylo více možností ke zvolení pořadí, a to jak výběrem první vyhledávané kontroly, tak i v závěru závodu (možnosti 1-2-4-5-3 nebo 2-4-5-1-3 nebo 2-4-5-3-1 byly víceméně rovnocenné). Díky namoklému lesu se závodníci museli v pásmu 144 MHz potýkat i s problémy při zaměřování vysílačů. V kat. D16 zvítězila Tereza Francková, třetí doběhla Monika Procházková, druhé místo získala Kateřina Papežová (D10) a další třetí příčku obsadil Miroslav Vlach st. (M40). Na čtvrtých postech se umístili Tomáš Lahučký (M10) a Anna Oplová (D13).

V celkovém pořadí vyhlašovaném jako součet obou závodů obsadili Miroslav Vlach st. druhé místo, Roman Borovička a Michaela Kučová a Tomáš Lahučký třetí místo.

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //