23.ročník Poháru Františkových Lázní

23.ročník soutěže O pohár Františkových Lázní
Krajský přebor KV kraje na krátké trati

První říjnovou neděli jsme se sešli již na 23.ročníku Poháru Františkových Lázní. Současně se jednalo o krajský přebor na krátké trati. Závodilo se stejně jako vloni na Antonínově výšině. Pro začátečníky a nejmladší byl připraven fáborkový závod. Počasí nám přálo i nepřálo. Na jednu stranu nepršelo, na druhou stranu foukal poměrně silný a studený vítr.
            Start a cíl obou závodů byl na začátku aleje za mysliveckou střelnicí. Závody se běžely na poloviční relace (30 sec). Pro závodníky byly připraveny celkem 4 kontroly a maják. Fáborková trať měla dvě kontroly a také maják. První se běžel závod v pásmu 3,5 MHz. V ní si nejlépe vedli Klára Svadbíková (D9F), Daniel Svatek (M9F), Charlota Svatková (D10F), dále Michaela Kučová (D10), Tomáš Lahučký (M10), Anna Oplová (D13), Kateřina Kučová (D16), Roman Borovička (M16) a Miroslav Vlach ml. (M20). Umístění se závodníkům sčítalo do soutěže družstev o pohár.

Druhý závod v pásmu 144 MHz byl k trochu delší, někteří závodníci měli problémy najít všechny kontroly. Naštěstí není les příliš hluboký a všichni se v pořádku dostali do cíle. Pro vítězství si doběhli Nadia Širšová (D9F), Daniel Svatek (M9F), Charlota Svatková (D10F), dále Michaela Kučová (D10), Tomáš Lahučký (M10), Anna Oplová (D13), Lucie Samuelová (D16), Roman Borovička (M16) a Miroslav Vlach ml. (M20).

V soutěži družstev zvítězilo družstvo ve složení Daniel Svatek, Samuel Svatek, Miroslav Vlach ml., na druhém místě se umístili Milan Zeiner, Martin Komorous, Miroslav Vlach st., třetí skončili Kateřina Papežová, Nadia Širšová a Roman Borovička. Vítězové jednotlivých závodů obdrželi diplomy a medaile, ostatní diplomy a všichni pak sladkosti.