Krajský přebor KV kraje v klasice a foxoringu Nebesa 16-17.5.2009

Krajský přebor v rádiovém orientačním proběhl v okolí pramenu Bílého Halštrova.
Závodníci absolvovali o víkendu 3 závody.

Oddíl ROB uspořádal o víkendu Krajský přebor Karlovarského kraje v závodech ROB na klasické trati a ve foxoringu. V sobotu dopoledne se běželo v pásmu 80 m a odpoledne byl připraven foxoring, což je kombinace orientačního běhu a rádiového orientačního běhu. V dopoledním závodu byla připravena trať s šesti kontrolami v celkové délce kolem 4 km. Celou trať absolvovali závodníci kategorií MD13 a starší. Mladší žáci a žákyně měli o kontrolu méně, pro nejmladší závodníky do 9ti let byl připraven asi kilometrový okruh vyznačený fáborky. Vítězství si připsali Nadia Širšová (MD-9), Michaela Kučová (D10), Anna Oplová (D13), Michael Kocáb (M13), Tereza Francková (D16), Roman Borovička (M16) a Jindra Papežová (D35).
            Odpolední foxoringový závod měl celkem 9 kontrol. Kontroly jsou stejně jako u OB zamalovány v mapě, samotný vysílač s malým výkonem ale není uprostřed kolečka, nýbrž musí být z tohoto kolečka slyšet na přijímači. Závodníci musí tedy doběhnout podle mapy na označené místo, zde naladí vysílač a musí jej dohledat. Pro zlatou medaili doběhli Daniel Svatek (MD-9) před svým bratrem Samuelem, Kateřina Papežová (D10), Tomáš Lahučký (M10), Anna Oplová (D13), Michael Kocáb (M13), Tereza Francková (D16),Roman Borovička (M16), Jindra Papežová (D35), Jindřich Papež (M40).
            Nedělní závod proběhl v pásmu 2 m, stejně jako v sobotu byl pro nejmenší připraven fáborkový závod. Ostatní kategorie měly opět 6 kontrol, trať měřila vzdušnou čarou asi 4,5 km. Závodníci začínali povinně na kontrole č. 1, která byla postavena na fáborkovém okruhu, poté mohli běžet na další kontroly dle vlastního uvážení. První místa obsadili Daniel Svatek (MD-9), Michaela Kučová (D10), Tomáš Lahučký (M10), Anna Oplová (D13), Michael Kocáb (M13), Tereza Francková (D16), Roman Borovička (M16), Jiří Vlach (M20), Petr Čech M 40).