Májový běh 1.5.2009 Františkovy Lázně

Májový běh dne 1.5.2009 Františkovy Lázně

Školní družina Františkovy Lázně ve spolupráci s oddílem ROB Cheb uspořádaly na první májový den běžecké závody ve Františkových Lázních. Kolem Labutího jezírka pořadatelé vyznačili tratě 500 m a 800 m pro kategorie předškoláků, prvňáčků, druháků, třeťáků a příchozích. Celkem 33 závodníků nejen z Františkových Lázní, ale i z Chebu, Skalné a Polné u Hazlova využilo slunečného odpoledne a dorazilo na start. Na předškoláky a prvňáky čekala trať dlouhá 500m kolem jezírka, ostatní se vydali na 800 m dlouhou trasu okolo pramenu Glauber I.
            Nejmladší kategorii vyhrála pětiletá Helena Simonová v čase 2,37 min, druhý doběhl čtyřletý Matěj Martinec za 2,49 min, třetí skončil rovněž čtyřletý Filip Novák v čase 3,42 min. Mezi  prvňáčky zvítězil Lukáš Sazima v čase 2,06 min, na druhém místě dospurtoval Dominik Zajíček za 2,15 min a na třetím místě doběhl o pouhou vteřinu pomalejší Marek Novák s časem 2,16 min.
            Nejlepší čas na trati 800m mezi druháky dosáhla  Tereza Nováková, a to 3,30 min. Jako druhý se umístil Daniel Svatek v čase 3,51 min, třetí doběhla Lucie Kučerová za 4,35 min. Třeťáky zastupoval pouze jediný závodník,  Ondra Tkaczyszyn, který osmistovku zaběhl za 4,03 min. Kategorie příchozích zahrnovala všechny ostatní sportovce, od čtvrťáků až po dospělé. Vzhledem k velkému věkovému a výkonnostnímu rozdílu pořadatelé rozdělili příchozí na školní mládež, juniory a rodiče. Kategorii školáků vyhrál Tomáš Lahučký v čase 3,37 min, na druhém místě doběhla Sandra Kučíková za 4,20 min, těsně za ní v čase 4,21 min. Melánie Kučíková. Juniory vyhrál Jiří Vlach s časem 3,08 min před svým bratrem Miroslavem, který se opozdil o 2 sec, třetí byl Vojtěch Papež za 3,11 min. Z rodičů byl nejrychlejší šéfredaktor Chebského deníku Vladimír Kučera v čase 5,11 min, druhá doběhla  Renata Magaramová za 5,15 min následována o sekundu pomalejší Vladimírou Kučerovou. Pro zvláštní zlatou medaili si dojel v kočárku nejmladší účastník závodu,  roční František Martinec s maminkou Miroslavou.
            Na všechny účastníky čekalo v cíli lízátko a pamětní diplom Májového běhu ,vítězové si navíc ze stupňů vítězů odnášeli domů i medaile.