Místní přebor 80 m + Krajský přebor DT 2009

Sekáč  vyrostl a letos už běhá za M16-19; A VŮBEC SE TOHO NEBOJÍ !

Tak nám začala závodnická sezóna paní Müllerová...

Místní přebor pro nejmenší

V minulém týdnu ve čtvrtek 19.3. proběhl ve Františkových Lázních místní přebor v ROB. Zaběhnout si přišli zejména naši nejmenší závodníci, ale zúčastnili se i starší a zkušenější, pro které to byl po zimě vítaný trénink. V lese byly postaveny čtyři kontroly, pro nejmladší kategorie, byla připravena vyfáborkovaná trať se 2 lampionky. V kategorii do 9ti let zvítězila Nela Širšová před svou sestrou Nadiou, třetí byla Helenka Simonová. Mezi kluky vyhrál Milan Zeiner těsně před Milanem Němečkem. Ve starších kategoriích si první místa vybojovali Kateřina Papežová (D10-12), Tomáš Lahučký (M10-12), Anna Oplová (D13-15),Tereza Francková (D16-19) a Roman Borovička (M16-19).

Krajský přebor v rádiovém orientačním běhu na dlouhé trati

Na první krajský závod letošní sezóny nám přálo počasí. V prostoru Zelené hory se v sobotu 21.3. běžel krajský přebor na dlouhé trati v rádiovém orientačním běhu. Běželo se pouze pásmo 3,5 MHz, což někteří kvitovali s povděkem a dvoumetry (pásmo 144 MHz) nechali zatím zahálet. Tratě od dvou kilometrů až po necelých devět zavedly závodníky přes Sv.Annu a Bismarkovu věž až do prostoru mezi Horní a Dolní Hraničnou. Odtud se pak vraceli k Myslivně a zpět do prostoru startu a cíle, který byl umístěn na okraji lesa pod vodárnou před Horním Pelhřimovem. Za mrazivého, ale slunného počasí absolvoval nejdelší trať se šesti kontrolami nejrychleji Jiří Vlach v čase 63.43 min (kat. M20). Z juniorů měl na téže trati nejlepší čas Jakub Papež za 67.13 min. V další kategoriích zvítězili Michaela Kučová (D10-12), Tomáš Lahučký (M10-12), Anna Oplová (D13-15), Kateřina Kučová (D16-19), Jindra Papežová (D35-49), Petr Čech (M40-49), Ladislav Schejbal (M50-59) a Jaroslav Jirásek (M60-).
Výsledky najdete v sekci POŘÁDÁME a KALENDÁŘ ZÁVODŮ.

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //