WEST CUP 2024 - Nejdek 30.8.-1.9.2024

WEST CUP 2024 - Nejdek 30.8.-1.9.2024 - sprint/klasika/scorelauf

Tradiční tříetapové závody na konci prázdnin připravili jako obvykle pořadatelé z Nejdku. Náš oddíl reprezentovalo 8 závodníků (5 z nich ve všech etapách), zbytek byl buď na prázdninách, na ME v ROB v Bulharsku (začalo v neděli 1.9.) nebo se nemohl zúčastnit ze zdravotních důvodů. V jednotlivých etapách obsadily dvě třetí místa Žanda (D16) a Danča (D21A), obě ve scorelaufu, celkové 4.místo za všechny etapy obsadila Tereza (D35).

Kompletní výsledky v ORISu.

A jak to viděli Danča s Ondrou? Tady je jejich komentář:

Sprint byl nezvykle dlouhý, zajimavá byla pasáž po železniční vlečce, kde byly odstavené vagóny. Další 2 etapy se běžely v pěkném, relativně čistém lese, bez výraznějších kopců. Na sobotní klasice byly stěžejní 2 dlouhé královské postupy, které vedly prakticky přes celou desítkovou mapu. Na neděli organizátoři připravili zajímavý koncept závodu, a to hromadný závod s volným pořadím kontrol. Před startem měli závodníci 2 minuty na naplánování pořadí, v jakém budou kontroly brát. Taktiku volby pořadí mají robáci vypilovanou z foxoringu a tak měli oproti klasickým orienťákům potencialní výhodu. Všechny 3 závody proběhly za velmi teplého slunečného počasí.

A ještě Tereza:

V pátek se běžel sprint na mapě Berňák ve středu města Nejdek,  sídliště, staré město a příměstské lesy a křoviny.
Sobotní klasická trať se běžela na mapě Lesík. Závodníky čekaly tratě v podhorském krušnohorském terénu, kde byl hospodářsky využívaný les, většinou průběžný; mýtiny v různém stádiu zarůstání, terén zvlněný až kopcovitý.
Neděle hromadný start po kategoriích na stejné mapě.