OB - žebříček B - Čechy - důl Eduard Jáchymov 22-23.6.2024

OB - žebříček B Čechy - Jáchymov, důl Eduard - 22-23.6.2024

Po dvou letech opět na Eduardu. V únoru 2022 jsme zde závodili v lyžařském orientačním běhu, nyní v pěším OB. Pořadatelé z Ostrova připravili na sobotu klasiku a na neděli krátkou trať (middle). Samotný areál bývalého dolu je v údolí, což dávalo tušit prudké seběhy a výrazná stoupání. Nakonec byli ale stavitelé milosrdní a nebylo to tak hrozné. Účast téměř 1200 závodníků slibovala velkou konkurenci, se kterou jsme se nemohli rovnat. V sobotu se závodilo na mapě v měřítku 1:15000 (dorostenci až nejmladší veteráni) a 1:10000 (ostatní). V neděli pak měli všichni mapu v měřítku 1:7500.

Nejlepšího umístění, a to 4.místa, dosáhli v sobotním závodu Kristýna (D10L) a Jarda (H75). V polovině startrovního pole se ještě umístila Tereza (D35) na 13.místě. V neděli dosáhla opět nejlepšího umístění Tereza, která doběhla na 16.místě.