NŽ ROB - Rumburk 24-26.5.2024

Národní žebříček ROB - 2x klasika - Rumburk 24-26.5.2024

V posledním květnovém víkendu uspořádal teplický oddíl ROB spolu s německými kolegy závody zařazené do národního žebříčku ROB ČR. Bydleli jsme v rekreačním středisku Valdek. Na sobotní závod se muselo jet cca 10 km na německou stranu hranice, kde se běžel závod v pásmu 80 m. Nedělní závod v pásmu 2 m byl podstatně blíže, na start se šlo pěšky asi 1,5 km, zpět nás odvozil malý autobus.

Chebskou výpravu tvořili mládežníci Bingo, Žanda, Ája, Kiki, Hrošík, Tony, Peggy, Žán a dospělí Sysel, Tereza, Alena, Dandroid, Zdeněk, Mirek, Pepa, Jarda, Láďa.

Osmdesátka

se běžela na mapě Buková, která měla uprostřed poměrně výrazný kopec. Někdo musel nahoru, někdo obíhal. Mapa byla sice celá v Německu, ale shromaždiště bylo na české louce těsně u hraničních kamenů. Trať byla pojatá, s ohledem na umístění startu a cíle, jako oblouk zprava doleva. Kdo neměl kontrolu na vrcholu středového kopce, tak většinou obíhal.

Výsledky: 1.místo - Sysel (D45), 2.místo - Žanda (D16), Ája (D19), Peggy (M19), 3.místo - Bingo (D14), Kiki (D19), Hrošík (M14), Žán (M19), 4.místo - Tony (M16), Mirek (M60)

Dvoumetr

se běžel na mapě Harta, která byla výrazně rovinatější, ale jak praví zkušený závodník - dvoumetr nejhůře měří na zvlněné rovině. Stavitel umístil do prostoru 10 kontrol a většina kategoriíí přelaďovala mezi dvěma frekvencemi (pomalé a rychlé kontroly), což znemožňovalo určit, kde jsou umístěny kontroly, které závodník nevyhledává.

Výsledky: 1.místo - Ája (D19), Sysel (D45), Hrošík (M14), Žán (M19), 2.místo - Kiki (D19), 3.místo - Žanda (D16), Láďa (M70), 4. místo - Tony (M16), Peggy (M19), Jarda (M70).