Jarní trojúhelník - ZČ OB - Mariánské Lázně 4-5.5.2024

Jarní trojúhelník - závody v OB západočeské oblasti - Mariánské Lázně 4-5.5.2024

Tradiční jarní závody skládající se ze sprintu, krátké trati a klasiky se odehrály, stejně jako v loňském roce, mezi Lesním hotelem, přehradou a Nimrodem. V sobotu byla na programu krátká trať (dopoledne) a sprint (odpoledne). V neděli se pak běžela klasika.

Z našeho oddílu se zúčastnilo celkem 22 závodníků, z toho devět jich běželo všechny tři etapy. Nejúspěšnější byl Jarda, který ve své kategorii H75 vyhrál všechny tři závody. Dvě druhá místa si připsala Žanda (D16) a jedno třetí pak Zuzka (D14). V celkovém hodnocení všech tří etap ve svých kategoriích zvítězil Jarda, druhé místo obsadila Žanda, čtvrté místo pak Zuzka a Tereza.
ZDE celkové výsledky.

Krátká trať - pořadatel závodníky vyvezl cca 4 km nad M.Lázně, odkud potom víceméně klesali až k vodárně pod přehradou. Kontroly nebyl nijak zákeřné a i s ohledem na dobré běžecké počasí (+ 15 °C) to byl pohodový závod. Jediným problémem byl místy velice špatně schůdný les.
Umístění (do 10.místa): 1. Jarda (H75), 2.Žanda (D16), 5. Týnka (D10F), 8. Zuzka (D14), 10. Adam (H16), Petr (H55)

Mapa krátká (H45)

Sprint - stavitel po úvodním lesní úseku vyvedl závodníky přes horní část kolonády a Zpívající fontánu do lázeňské zástavby. Odpoledne se oteplilo a teploměr se na sluníčku vyšplhal přes 20 °C. V prostoru závodu se tak pohybovalo velké množství lázeňských hostů sledujících ubíhající postavičky s mapou v ruce.
Umístění (do 10.místa): 1. Jarda (H75), 4.Žanda (D16), 3. Zuzka (D14), 7. Tereza (D35), 8. Tony (H16), 9. Adam (H16)

Mapa sprint (H45)

Klasika - obavy, že se poběží výrazně do kopce a potom zase zpět se naplnily jen částečně, protože stavitel vytáhl start na kopec cca 1,8 km od shromaždiště a cca 150 výškových metrů nahoru. I tak bylo stoupání poměrně výrazné. Trať byla náročná jak svou délkou, tak i množstvím kontrol a také jejich umístěním, kde některé kontroly dělaly našim borcům docela problémy.
Umístění (do 10.místa): 1. Jarda (H75), 2. Žanda (D16), 3. Zuzka (D14), 7. Tereza (D35), 8. Tony (H16), 9. Petr (H55), Dan (H12), Týna (D16)