Pohár přátelství - M ČR na krátké trati 144 MHz

Pohár přátelství – Mistrovství ČR na krátké trati 144 MHz

První říjnový víkend se konaly poslední závody národního žebříčku ROB. Běželo se Mistrovství ČR na krátké trati v pásmu 144 MHz a klasika v pásmu 3,5 MHz. Pořadatelé z Fox klubu Praha využili nové mapy u Rokycan a tak jsme do místa konání měli jen 120 km. Bydlelo se v bývalém lesnickém učilišti v Březině. Stavitel trati netradičně spojil 2 kontroly vysílající na pomalé a rychlé frekvenci do společné kontroly.

Mistrovství ČR se běželo na mapě Kokotsko, start byl umístěn nad obec Klabava. Náběhové kontroly č. 1 byly kousek za startovním kolečkem, po jejich vyhledání se již závodníci rozběhli podle svých tratí na další vysílače. Krátká trať se běží na 30 sec relace, což na dvoumetru mírně ztěžuje zaměřování.

Medailová umístění vybojovali Roman Borovička (M16), Miroslav Vlach st. (M40), kteří doběhli na 3.místě.

Závod v pásmu 3,5 MHz se běžel na mapě Rumpál, na start se šlo cca 1,5 km pěšky, cíl byl v místě ubytování. Závodníci si celou mapu proběhli tam a zpátky, neboť start byl na severu závodního prostoru, cíl na severozápadním okraji mapy a kontroly až v její jižní části. Závod byl poměrně rychlý a každá chyba se vymstila. Osmdesátku běželi i naši začátečníci Michael Kocáb, Tomáš Lahučký a Martin Stárek. Všichni doběhli v limitu a získali tak body do národního žebříčku.

Na medaile tentokrát dosáhli Roman Borovička (M16), který vybojoval stříbro, Jindra Papežová (D35) a Lucie Samuelová (D13) doběhly třetí.

V celkových výsledcích (součet obou závodů) obsadili medailová místa Roman Borovička – 2.místo a Miroslav Vlach st. – 3.místo.