Mistrovství ČR Boskovice a Svitavy

Mistrovství ČR v ROB v Boskovicích a ve Svitavách
Do Chebu putovalo sedm medailí.

Vrchol domácí sezóny představovalo pro závodníky v rádiovém orientačním běhu Mistrovství ČR na klasice, které se konalo nejprve v Boskovicích pro juniorské, seniorské a veteránské kategorie a o týden později ve Svitavách pro žákovské a dorostenecké ketgorie.
            Závody v Boskovicích pořádal zkušený tým pořadatelů z Bílovic nad Svitavou a mimo dvou hlavních závodů čekal na sportovce ještě vložený závod ve sprintu, kde byly pouze dvě kategorie – muži a ženy. Hlavní závody se běžely na mapách Pohora a Chmelík, vždy polovina kategorií startovala na osmdesátce (pásmo 3,5 MHz) a druhá polovina na dvoumetru (pásmo 144 MHz), takže se závodníci nehromadili na kontrolách a bylo možno využít lépe závodního prostoru pro jejich rozmístění. Z chebských závodníků se na předních pozicích umístili Jindra Papežová (D35) a Miroslav Vlach (M50) na 3.místě, Roman Borovička (M19), Jan Michalec (M50) a Anna Oplová (D19) na 4.místě, Petr Kunc (M20) na 6.místě a Vojtěch Papež (M19) doběhl sedmý. Nejlepšího času ve sprintu dosáhl Vojtěch Papež, který skončil celkově na 6.místě.
            Naopak závody ve Svitavách pořádal tamní oddíl ROB poprvé a své role se zhostil na výbornou. Jediné, co lze vytknout, byla horší kvalita mapy Janov, na které se běžel dvoumetr. O tom, že se jednalo o těžký závod svědčí i časy vítězů, které se blížily 90-100 minutám, ale také to, že více než polovina závodníků neměla plný počet kontrol. S náročnou tratí si dobře poradila Tereza Synková (D14), která si doběhla pro stříbrnou medaili, pod stupněmi vítězů zůstali čtvrté Anna Oplová (D16), Kateřina Papežová (D14) a pátá Daniela Trpáková (D12). Druhý závod v pásmu 3,5 MHz na mapě Rosnička již závodníky tolik nepotrápil a chebská děvčata si připsala další úspěchy. Stříbro vybojovaly Daniela Trpáková (D12), Kateřina Papežová (D14), bronz Anna Oplová (D16). Čtvrtá skončila Michaela Kučová (D14). Tentokrát se dařilo i klukům na Josef Papež (M12) si časem 35.01 doběhl pro zlatou medaili. V kategorii M14 pak Daniel Nedorostek skončil na pátém místě.