5 dnů ROB - Svratka/Milovy - 4-9.7.2017

5 dnů ROB - Vysočina - Svratka/Milovy 4-9.7.2017

Po loňské pauze se na scénu opět vrátily 5ti denní závody, a to do nejhezčích koutů Českomoravské vysočiny - do Svratky a okolí. Pořadatelé z oddílu ASP a FPA připravili náročné závody v obtížně běhatelných terénech. Letos byla i slušná mezinárodní účast, kromě domácích závodníků se zůčastnili sportovci z Polska, Slovenska, Ruska, Ukrajiny, USA, Velké Británie, Norska a Litvy. Na programu byly závody v pořadí : NŽ 80 m klasika, M ČR sprint, M ČR štafety, NŽ 2 m klasika, M ČR foxoring. Obě klasiky se běžely na mapě Pustá Rybná, sprint na jih od Svratky na části mapy Řásnička, Štafety pořadatelé umístili k hotelu Svratka do svahu u sjezdovy (mapa Cikánka) a foxoring se běžel na Malinské skále.

Chebská výprava čítací při prázdninové redukci z důvodu dovolených a letních dětských táborů 15 závodníků bydlela samostaně v Milovech v penzionu U Šlechtičen v těsné blízkosti Milovského rybníka. Všichni využili teplého a slunného počasí a neváhali se téměř každý den vykoupat. Mimo závody jsme navštívili Muzeum řemesel ve Svratce a starou sklářskou osadu na obcí Křížánky.

První závodní den byla na programu klasika v pásmu 80 m. Zvlněný terén a měkká podložko s množstvím kamenů porostlých mechem a borůvčím činila závod náročným na postupy mimo cesty. Na stupně vítězů vystoupali na 1.místě Laura a Danča, 2.místo obsadili Alena, Honza a Mirek st., 3.místo vybojovaly Dominika a Blanka.

Druhý den se běželo Mistrovství ČR ve sprintu. Trať v délce cca 2-3 km při 12 sekundových relacích absolvovali závodníci za 15-30 minut. Titul Mistra ČR získala Anička a Danča, 2.místo obsadila Alena a třetí místo Laura.

Štafety jsme museli namixovat z různých kategorií do nejbližší společné. Na mistrovský titul dosáhla štafeta D14 ve složení Laura, Daniela a Anička, na čtvrtém místě doběhla štafeta v M19 ve složení Honza, Danča a Martin, pátá byla štafeta M20 - Mirek st., Jirka, Mirek ml. a 6.místo obsadila štafeta v D20 ve složení Kristýna, Dominika a Blanka (ani jedna z holek do D20 nepatří - Kristýna je v D12, Dominika v D16 a Blanka v D35).

Předposlední závod v pásmu 2 m ukázal, co velmi krátké vlny dovedou. Navíc v noci vydatně bouřkově sprchlo a les byl promočený až na kůži. Prostě to zase jednou pořádně neměřilo a více než dovednost se projevilo štěstí a náhoda. I tak jsme získali dvě první místa, když zvítězila Anička a Alena, druhá byla Dominika a třetí Blanka.

Mistrovství ČR ve foxorinfu startovalo vedle hráze Milovského rybníka a později startujícím závodníkům se tak naskytl pohled na své soupeře, kterak obíhají polovinu vodní plochy, aby se pak ponořili do lesa. Obavy, že se poleze až na Malinskou skálu se vypnily a nedaleko jejího vrcholu se schovávaly dvě z deseti kontrol.  V tomto závodě mistrovský titul vybojovala Laura, druhé místo obsadily Daniela, Danča, Blanka, Alena a na třetím místě se umístili Dominika, Honza a Láďa.

Pořadatelé rovněž vyhlásili celkové výsledky 5tidenních (součet výsledků ze 4 individuálních závodů), kde naši závodníci stanuli na stupních vítězů: 1.místo - Laura, 2.místo - Anička, Dominika , Alena, Honza, 3.místo - Blanka.

Celková bilance: 6x titul Mistra ČR a dalších 7 medailí z mistrovství České republiky, celkově pak 24 medailových umístění.