Thursday 23. 11. 2017    
úvod | asociace ROB |
ARDF TEAM CHEB
OK 1 KCH

Mistrovství světa žáků a dorostu 2017 - Turčianské Teplice, Slovensko 30.6.-4.7.2017

MISTROVSTVÍ SVĚTA ŽÁKŮ A DOROSTU - Turčianské Teplice 30.6. - 4.7.2017

Loňským rozhodnutím mezinárodní federace IARU došlo k přeměně Mistrovství Evropy žáků a dorostu, které se koná od roku 2000, na Mistrovství světa. Úkol zhostit se uspořádat historicky první MS připadl slovenskému svazu ROB za vydatné pomoci českých spolupořadatelů.

Českou výpravu tvořilo 18 závodníků a dva členové realizačního týmu:

D14 - Johana Klecová (FPA), Barbora Jirásková (FCS), Lenka Marešová (BKA), Alžběta Sobotová (AFK)

D16 - Daniela Trpáková (DCH), Nela Stahlová (DCH), Petra Liďáková (DCH), Markéta Střítecká (GBM)

M14 - Šimon Dukát (ASP), Tomáš Ráliš (FPA), Kryštov Milanovský (BKA), Jan Trpák (DCH), Jakub Klec (FPA),

M16 - Jakub Křen (FPA), Daniel Svatek (DCH), Vilém Hrubý (GBM), Vojtěch Sobotka (ASP), Samuel Svatek (DCH).

Náš oddíl ROB tedy reprezentuje 6 závodníků ve třech kategoriích: Daniela - Petra - Nela - Samuel - Honza - Daniel

 


Program MS:
30.6. - příjezd, trénink, zahájení
1.7. - závod v pásmu 3,5 MHz
2.7. - závod ve sprintu
3.7. - závod v pásmu 144 MHz
4.7. - odjezd

Výsledky najdete ZDE na stránce mistrovství - kompletní výsledková listina

Výsledky CZE - 3,5 MHz

D14 - 1.Johana Klecová, 4.Barbora Jirásková, 13.Lenka Marešová, 14. Alžběta Sobotová (24 startujících) - družstva : 1.CZE

D16 - 7.Daniela Trpáková, 11.Nela Stahlová, 20.Petra Liďáková, 21.Markéta Střítecká (29 startujících) - družstva : 2.CZE

M14 - 2.Šimon Dukát, 3. Tomáš Ráliš, 5.Kryštof Milanovský, 7.Jan Trpák, 8. Jakub Klec (25 startujících) - družstva : 1.CZE

M16 - 6.Jakub Křen, 7.Daniel Svatek, 8.Vilém Hrubý, 14.Vojtěch Sobotka, 21.Samuel Svatek (31 startujících) - družstva : 3.CZE

Výsledky CZE - sprint

D14 - 1.Johana Klecová, 2. Alžběta Sobotová, 5.Barbora Jirásková, 17. Lenka Marešová (22 startujících)

D16 - 3.Daniela Trpáková, 11.Petra Liďáková, 14.Markéta Střítecká, 23. Nela Stahlová (27 startujících)

M14 - 7.Jan Trpák, 11.Jakub Klec, 12.Šimon Dukát, 17.Tomáš Ráliš, 18.Kryštof Milanovský (24 startujících)

M16 - 6-7.Jakub Křen, Vilém Hrubý, 8.Samuel Svatek, 10.Daniel Svatek, 15.Vojtěch Sobotka (30 startujících)

Výsledky CZE - 144 MHz

D14 - 1.Alžběta Sobotová, 4.Lenka Marešová, 6.Johana Klecová, 18.Barbora Jirásková (23 startujících) - družstva: 1.CZE

D16 - 5.Daniela Trpáková, 7.Petra Liďáková, 9.Markéta Střítecká, 27.Nela Stahlová (29 startujících) - družstva : 3.CZE

M14 - 5.Tomáš Ráliš, 11.Jakub Klec, 14.Kryštof Milanovský, 15.Šimon Dukát, 23.Jan Trpák (25 startujících) - družstva: 4.CZE

M16 - 12.Samuel Svatek, 13.Daniel Svatek, 15.Vilém Hrubý, 17.Vojtěch Sobotka, 21.Jakub Křen (29 startujících) - družstva : 5.CZE

Česká výprava získala na 1.mistrovství světa žáků a dorostu 6x zlato, 3x stříbro a 4x bronz.

Chebská medailová umístění:

Jan Trpák - 1x zlato - družstva 3,5 MHz
Daniela Trpáková - 1x stříbro - družstva 3,5 MHz, 1x bronz - sprint, 1x bronz - družstva 144 MHz
Petra Liďáková - 1x stříbro - družstva 3,5 MHz, 1x bronz - družstva 144 MHz
Nela Stahlová - 1x stříbro - družstva 3,5 MHz, 1x bronz - družstva 144 MHz
Daniel Svatek - 1x bronz - družstva 3,5 MHz
Samuel Svatek - 1x bronz - družstva 3,5 MHz

Účast: 12 států - 109 závodníků

Medailová bilance:
RUS     23     7-7-9
CZE      13     6-3-4
UKR      15    3-9-3
SVK        5     3-1-1
LTU         1     1-0-0
ROM       2     0-0-2
Copyright ARDF-CHEB 2007, stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM

Lukyna | www.tisk-slozenek.cz | Drevoplot | www.cfklub.cz