O sport cup - Mistrovství ČR KT80 m - Protivanov 29.4.-1.5.2017

Daniela Trpáková třikrát zvítězila na Drahanské vrchovině.

Chebští radioorientační běžci vybojovali 4 tituly Mistra ČR a dalších 23 medailí.

Prodloužený víkend na přelomu dubna a května byl ve znamení úspěchu chebských radiových orientačních běžců na třídenních závodech v Protivanově na Drahanské vrchovině. Na programu bylo Mistrovství ČR na krátké trati v pásmu 80 m a dva závody na klasice v pásmu 2 m a 80 m započítané do národního žebříčku ČR. Všechny tři závody se běžely v prostoru mezi obcemi Suchý, Žďárná a Protivanov na mapě Skalky. Mírně zvlněný terén s relativně dobře prostupným lesem a několika bažinkami nahrával rychlým běžcům.

Sobotní závod na krátké trati startoval z Protivanova směrem ke Žďárné. Po startu bylo možno zvolit jednu ze dvou variant postupu, buď na náběhovou kontrolu č. 4 nebo č. 5. Nakonec se ukázalo, že postup na čtyřku jako na první vyhledávanou kontrolu byl lepší.  Mistrovský titul vybojovali Daniela Trpáková (D16), Jan Trpák (M14), Daniel Svatek (M16) a Jan Michalec (M60), stříbro získali Laura Gillarová (D12), Petra Liďáková (D16), Blanka Adámková (D35), bronzovou medaili pak Alena Pátková (D60), Petr Král (M12) a Miroslav Vlach (M50). Brambora zbyla na Andreu Fryšovou (D12) a Samuela Svatka (M16).

Nedělní dvoumetr měl start u obce Suchý a dobíhalo se na sever od ní. Závod byl obtížný zejména tím, že většina kontrol šla v daném terénu obtížně dohled, neboť rádiové vlny si dělaly co chtěly a hodně závodníků ztratilo na dohledávkách.  Přesto se chebští neztratili (a to i doslovně) a vybojovali dvě zlaté, pět stříbrných, jednu bronzovou medaili a tři čtvrtá místa: 1.místo – Daniela Trpáková (D16), Laura Gillarová (D12), 2.místo – Anna Chárová (D12), Kateřina Stárková (D16), Alena Pátková (D60), Daniel Svatek (M16) a Jan Michalec (M60), 3.místo – Jan Trpák (M14), 4.místo – Victoria Maierová (D12), Blanka Adámková (D35), Samuel Svatek (M16).

Pondělní osmdesátka začínala rovněž u obce Suchý, cíl byl v Protivanově. Trať nabízela několik variant postupu hned po startu a ani po doběhu nebylo možno jednoznačně říci, která z nich byla ta nejlepší. Závod byl velice rychlý, např. v kategorii M50 měl vítěz ještě o pár vteřin lepší čas než na krátké trati. Třetí zlato si vyběhla Daniela Trpáková (D16), pro druhé si na stupně vítězů došli Daniel Svatek (M16) a Jan Michalec (M60), svou první zlatou medaili vybojovaly Anna Chárová (D12) a Alena Pátková (D60). Na druhém stupínku skončil Petr Král (M12), na třetím Laura Gillarová (D12), Petra Liďáková (D16), Blanka Adámková (D35) a potřetí čtvrtý byl Samuel Svatek (M16).