Thursday 21. 06. 2018    
úvod | asociace ROB |
ARDF TEAM CHEB
OK 1 KCH

Mistrovství ČR na krátké trati 144 MHz - Nasavrky 29-31.5.2015

Daniela Trpáková a Daniel Svatek vybojovali titul Mistra ČR i na krátké trati v pásmu 144 MHz

                Z Chebu do Železných hor pro medaile. Tak by se dala nazvat naše účast na Mistrovství ČR na krátké trati v pásmu 144 MHz (2m), které se konalo v Nasavrkách nedaleko Chrudimi. Na programu byl klasický závod v pásmu 3,5 MHz zařazený do národního žebříčku a již zmíněné Mistrovství ČR na krátké trati. Naše výprava čítala 19 závodníků, z toho Petr Král (M12) a Martin Kolafa (M16) absolvovali republikové závody poprvé.

                Oba závody se běžely na mapě Vranov. Na sobotní klasiku byla mapa v měřítku 1:15000, na krátkou trať pak v měřítku 1:10000. Závod v pásmu 3,5 MHz byl velice rychlý, výhodu měli závodníci, kteří se drželi v mapě a mohli se tak vyhnout velkým hustníkům na postupech mezi kontrolami. Ve svých kategoriích zvítězili sourozenci Jan Trpák (M12) a Daniela Trpáková (D14), druhá místa vybojovali Samuel Svatek (M14), Blanka Adámková (D35) a Miroslav Vlach (M50), na třetím místě doběhli Petra Liďáková (D14), Charlota Svatková (D19) a Alena Pátková (D60). Nováčci Petr Král a Martin Kolafa doběhli se všemi kontrolami na osmém a dvanáctém místě.

                Krátká trať se od klasiky liší nejen délkou vysílacích relací vysílačů jednotlivých kontrol, ale i délkou trati. Výsledné časy se však od časů dosažených na klasice příliš nelišily, což bylo zapříčiněno zejména horší zaměřitelností vysílačů v pásmu 2m. Daniela Trpáková a Daniel Svatek přidali k titulu Mistra ČR na krátké trati v pásmu 3,5 MHz z poloviny května i titul z dvoumetru. Stříbrné medaile si odvezly Petra Liďáková a Alena Pátková, bronz potom Charlota Svatková, Blanka Adámková a Miroslav Vlach. Těsně pod stupni vítězů zůstali Tomáš Lahučký (M16) a Ladislav Schejbal (M60). Hodnotné páté místo mezi muži vybojoval Jiří Vlach (M20).

                Do letošní medailové sbírky letošního roku jsme tak přidali 15 medailí a dva tituly Mistra ČR. V rámci KPČ (kulturně poznávací činnost) jsme stihli navštívit památník a pietní místo obce Ležáky, která byla v červnu 1942 vypálena nacisty.

Zde výsledková listina

Mapy:

Nějaké obrázky:Více obrázků ve fotogalerii.

Copyright ARDF-CHEB 2007, stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM

Lukyna | www.tisk-slozenek.cz | Drevoplot | www.cfklub.cz