Thursday 21. 06. 2018    
úvod | asociace ROB |
ARDF TEAM CHEB
OK 1 KCH

Pohár přátelství 2014 - Krkavec

Pohár přátelství 2014 - a máme doma 13 medailí

Letošními posledními závody, které uzavíraly seriál soutěží národního žebříčku ČR byl již 38.ročník Poháru přátelství, který pořádal pražský FOX klub v Horní Bříze u Plzně. Na závěr sezóny se sjelo na 150 závodníků z české a Slovenské republiky. Závodním prostorem pro oba soutěžní dny byly lesy v okolí vrchu Krkavec. Chebskou výpravu tvořilo 22 závodníků.
Sobotní závod byl pro kategorie MD12-14 a MD50 a starší vypsán v pásmu 144 MHz (2m), pro dorostenecké, juniorské a seniorské kategorie v pásmu 3,5 MHz (80m). Start byl umístěn mezi obce Ledce a Záluží. Pro závodníky startující na dvoumetru to byla nevýhoda, protože byli pod kopcem a ne všechny kontroly šly dobře zaměřit. Po proběhnutí trati čekalo na všechny stoupání do kopce až pod rozhlednu na Krkavci. Na stupně vítězů se z našich borců postavili Nela Stahlová (D12) – 3.místo, Daniela Trpáková (D14) – 1.místo, Petra Liďáková (D14) – 3.místo, Samuel Svatek (M12) – 1.místo a Miroslav Vlach st. (M50) – 2.místo.
V nedělním závodu byla soutěžní pásma opačně a startovalo se tentokrát na kopci u obce Chotíkov, cíl byl nedaleko Šidlovského rybníka. Většina závodníků byla ušetřena stoupání až na Krkavec, nicméně některým vedla trasa závodu kousek pod jeho vrcholem. I s ohledem na dobrou prostupnost lesa byl závod poměrně rychlý a vítězové dosahovali časů od 35 do 45 minut. Chebští opět bodovali a vítězství si ve druhém závodu připsali Samuel Svatek (M12), Miroslav Vlach st. (M50) a Ladislav Schejbal (M60), na stříbrnou příčku dosáhly Nela Stahlová (D12), Daniela Trpáková (D14), Charlota Svatková (D16), Blanka Adámková (D35) a Jan Trpák (M12). Celková bilance je tedy 13 medailí. Nejúspěšnějším byl Samuel Svatek, který vyhrál oba dva závody.

Výsledková listina ZDE

Mapy obou závodů:

 

 

Copyright ARDF-CHEB 2007, stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM

Lukyna | www.tisk-slozenek.cz | Drevoplot | www.cfklub.cz