Orientační běh na Kozině a Hainbergu

Poslední dubnový víkend pořádali ašští orienťáci již 51. ročník závodu o Ašský štít. V sobotu se běželo na nám důvěrně známé mapě Kozina za Novým Žďárem, v neděli na kopci Hainberg. Sobotní dopoledne se zdálo být příznivé sluníčkem i teplotou, nakonec zůstalo jen u té teploty. V polovině závodu se rozpršelo a také poměrně nedaleko hřmělo (naštěstí u našich západních sousedů). Pořadateli se podařilo umístit jednu z kontrol mimo zákres, takže se sporný úsek dotčeným kategoriím nepočítal. Na bedně se umístila Danča (D14), která doběhla druhá, a Tetřev (H16), který skončil třetí. Na třetím místě také doběhl Láďa (H55), což je jeho zatím nejlepší umístění v orienťáku. Ostatní doběhli v kolem šestého místa (Jindra, Sam, Mirek), zbytek byl diskvalifikován pro špatně oražené kontroly (Wyba, Dan, Jarda).

Druhý závod se běžel v neděli, shromaždiště bylo na parkovišti pod vrchem Háj. Trať obtáčela kopec kolem dokola a mnozí závodnící po seběhu z kopce museli zase zpět k vrcholu, aby se opět vrátili o několik desítek vrstevnic níže a ke konci opět nějaké nastoupali. Počasí bylo tentokrát, co se deště týká, příznivější, les byl lépe prostupný a běhatelnější. Mezi první tři se probojovali Jarda (H55) na stupínek nejvyšší, o jeden níže se postavil Tetřev a pro třetí místo si doběhla Danča. Mirek skončil na 4.místě tři minuty za vítězem. Sam, Dan a Láďa se pohybovali ve výsledkové listině v polovině startovního pole, Domča nenašla dvě kontroly a byla diskvalifikovaná.

- - / - - - / . // - - / - - - / . //   - - / - - - / .. // - - / - - - / .. //   - - / - - - / ... // - - / - - - / ... //   - - / - - - / .... // - - / - - - / .... //   - - / - - - / ..... // - - / - - - / ..... //