Thursday 21. 06. 2018    
úvod | asociace ROB |
ARDF TEAM CHEB
OK 1 KCH

Mistrovství ČR na krátké trati 80 m - Svitavy 8-9.6.2013

Na Mistrovství ČR na krátké trati ve Svitavách získala Petra Liďáková titul Mistryně ČR.
Chebská výprava přivezla celkem 10 medailí.
 
Na Mistrovství ČR v rádiovém orientačním běhu, tentokrát na krátké trati v pásmu 3,5 MHz, se sjeli vyznavači tohoto sportu do města Svitavy, aby své síly změřili v okolí pramenů stejnojmenné řeky. Jako první je však v sobotu čekal standardní závod v pásmu 144 MHz (2m). Po jeho absolvování bychom mohli současnou sezónu charakterizovat slovy „dvoumetr letos (skoro) nikde neměří, a to ani ve Svitavách“. Nutno podotknout se zaměřováním na závodech v tomto pásmu má většina závodníků problémy, ať se běhá na východě, západě či ve středu republiky. Asi moc napršelo a půda má jiné parametry, než obvykle.
            Ale k závodům. Sobotní dvoumetr některým závodníkům vyšel lépe, jiným hůře. Zejména kontroly umístěné v blízkosti bažinek a potoků, schované mezi hustníky, dělaly potíže. Závodníci na nich ztráceli dvě a více relací (jedna relace = 5 minut), takže výsledné časy se mnohdy pohybovaly kolem 100 minut. Nedělní M ČR na krátké trati v pásmu 3,5 MHz (80 m) se běželo na téže mapě, ale z jiného místa startu a také na jiný cíl než předchozího dne. Tady při 30 sec vysílání kontrol záleželo na rychlosti a přesnosti zaměření a rychlosti běhu. Stavitel také lépe využil možnosti 10ti kontrol v lese a závodníci tak mohli zvolit některou z nabízených variant postupů a pořadí vyhledávání jednotlivých kontrol.
            Chebská výprava patřila k těm úspěšnějším. Petra Liďáková (D12) porazila omladinu z Bílovic a dvakrát zvítězila, Katka Papežová (D16) dvakrát vybojovala bronzovou medaili, stejně jako Blanka Adámková (D35), zlato a bronz získal Miroslav Vlach (M50). Tereza Synková (D16) vybojovala stříbrnou a Josef Papež (M14) bronzovou medaili, oba v pásmu 3,5 MHz.
 
výsledky sobota - 144 MHz       výsledky neděle - 3,5 MHz
                                                                                             
  
Copyright ARDF-CHEB 2007, stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM

Lukyna | www.tisk-slozenek.cz | Drevoplot | www.cfklub.cz