Thursday 21. 06. 2018    
úvod | asociace ROB |
ARDF TEAM CHEB
OK 1 KCH

Hrčavský vlk 2013

Mezinárodní závody v ROB Hrčavský vlk – 9 medailí pro Cheb
 
            Chladný a deštivý květnový víkend přivítal na nejvýchodnějším cípu České republiky závodníky v rádiovém orientačním běhu na Mezinárodních závodech Hrčavský vlk, které byly zařazeny do republikových soutěží Česka, Slovenska a Polska. Na 150 závodníků se sešlo v obci HRČAVA nedaleko Trojmezí, tedy na styku státních hranic tří zemí, kde měli závodníci juniorských a seniorských kategorií při prvním závodu umístěn start. Ale nejen oni, i většina ostatních závodníků při absolvování svých tratí postupně navštívila všechny tři země.
 
            Pořadatelé ze Slovenska a Polska připravili náročné závody v obtížném terénu. Sobotní závod v pásmu 80 m (3,5 MHz) měl dva starty, jeden na již zmíněném Trojmezí, druhý pro ostatní kategorie nedaleko Hrčavy u hraničních kamenů s Polskem. Přestože stavitel využil jen pět kontrol pro všechny kategorie, byla trať zajímavá a umožňovala volbu různých postupů. Vítězství si z chebských závodníků připsala Petra Liďáková (D12), druhé místo obsadil ve své kategorii Miroslav Vlach (M50), na třetím místě doběhli Josef Papež (M14), Kateřina Papežová (D16) a Daniela Trpáková (D14). Bramborová placka zůstala pro Terezu Synkovou (D16), Jana Trpáka (M12), Tomáše Lahučkého (M14) a Jana Michalce (M50).
 
            Závod v pásmu 2 m (144 MHz) odstartoval v neděli ráno do drobného mrholení, které v poledne přešlo v hustý déšť. Hluboká údolí a převýšení kolem 100 m spolu s deštěm způsobily, že časy závodníků se pohybovaly nad stanovenými limity. Spíše než na rychlost se muselo spoléhat na správné zaměření a dohledání kontrol podle signálu. Prvenství si v tomto závodu zopakovala Petra Liďáková, v kategorii dorostenek ji pak napodobila Kateřina Papežová. Ve stejné kategorii pak stříbro získala Michalela Kučová, bronz vybojovala Blanka Adámková v D35. Na čtvrtých místech doběhli Daniela Trpáková a Miroslav Vlach. V kategorii M20 obsadil Jiří Vlach výborné 5.místo, když udržel krok s reprezentanty.
 
            V součtu obou závodů se na prvním místě umístila Petra Liďáková, druhou příčku obsadila Kateřina Papežová, třetí místo patřilo Miroslavu Vlachovi, Michaele Kučové a Blance Adámkové.
 
                                                                                             
pásmo 80 m
pásmo 2 m
Copyright ARDF-CHEB 2007, stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM

Lukyna | www.tisk-slozenek.cz | Drevoplot | www.cfklub.cz