Sunday 24. 06. 2018    
úvod | asociace ROB |
ARDF TEAM CHEB
OK 1 KCH

15.ročník Hervis 1/2 maraton Praha 6.4.2013

15.ročník pražského 1/2 maratonu absolvovalo na 12,5 tisíce běžců.


Jarní pražský půlmaraton tradičně otvírá běžecký seriál RUN CZECH organizovaný PIM Praha. Na startu letošního ročníku se sešlo cca 12,5 tisíce běžců, z toho necelýc 9 tisíc běželo celý půlmaraton a dalších 3,5 tisíce absolvovalo závod štafet. Přestože byl avizován útok na světový rekord, nedalo se předpokládat, že se to povede, protože bylo poměrně chladno, teploměr ukazoval kolem 5°C, ale naštěstí nepršelo a ani moc nefoukalo. Vítězem se stalo podle očekávání Tadese Zersenay z Eritree v čase 60:10 min a za svým světovým rekorcem tak zaostal o 1,5 minuty.

Z našeho oddílu se na startovní čáru postavili Mirek (kategorie MM50) a Blanka Adámková (MF35) startující v barvách AC Moravská Slávia Brno. Blanka se po mateřské dovolené dostala opět do formy a celou trať absolvovala ve výborném čase 93:16 min a umístila ce na celkovém 744.místě, 45. mezi ženami a 7. ve své kategorii. Mirek splnil limit, který si stanovil před závodem a doběhl v čase 108:10 min. Jeho celkové umístění je 2671.místo, 2426. mezi muži a 115. ve své kategorii.

Postřehy z trati:

Kvalita zázemí pro sportovce se posunula o kousek výše, když pořadatelé zvolili jiný způsob ukládání věcí do šatny (podle posledního dvojčíslí startovního čísla), čímž se zkrátily fronty na minimum. Trať kopírovala předchozí ročníky, pouze na cca 3,5 km odbočila dříve z nábřeží mezi zástavbu. Na protiběhu na 4 km potkávám rychlejšího Karla Pilaře ze Sokolova a Libora Matouška z Chebu.
Před startem jsem si dal cíl zaběhnout pod 110 minut, neboť vzhledem k dlouhé zimě jsem zatím nestačil trénoval tempo a běhal jsem jen objemy. (Pozn.: osobní rekord mám 104 minut a nějaké vteřiny). Takže žádné hnaní a na pohodu. První dva kilometry jsou o tom, jak rychle běží dav kolem vás, potom je už trochu místa a můžete se pomalu propracovávat dopředu. Na pátém kilometru mám čas 25:35 min. Na občerstvovačce si beru vodu a zapíjím gel. Vracíme se na nábřeží a přes most na Smíchov. Tam je to po rovině a někde i mírně z kopce, takže na 10. km mám průběhový čas 50:40 min. Vracíme se k Rudolfinu a přebíháme Mánesův most ke Strakově akademii. Vzhledem k tomu, že proti nám ještě neběží čelo závodu, tak je jasné, že světový rekord nepadne. Krizovka trochu přichází na dvanáctém kilometru, vyndavám tyčinku a železnatý pramen a svačím. Čas 76:29 na patnáctém kilometru ukazuje na mírné zvolnění tempa. Od 18.km je to jen o tom, nezpomalit a tempo udržet, což se mi celkem podařilo. Časomíra na kilometru 20 ukazuje čas 102:38 min, posledních cca 1,1 km běžím časem 5:01 min/km. Výsledný čas 108:10 min odpovídá tomu, na co mám naběháno. Mirek

Copyright ARDF-CHEB 2007, stránky jsou vytvářeny a spravovány publikačním systémem adSYSTEM

Lukyna | www.tisk-slozenek.cz | Drevoplot | www.cfklub.cz