ARDF TEAM CHEB
OK 1 KCH

Závody 4.ročníku CHBZ 2012-2013

4.ročník Chebské běžecké zimy skončil v neděli 10.2. nejdelším závodem na 7 km

V pořadí již 4.ročník Chebské běžecké zimy, seriál zimních běhů v areálu Krajinné výstavy a okolí konaných ve prospěch nemocných cystickou fibrózou, který pořádají Radioelektronika Cheb – oddíl rádiového orientačního běhu a Policejní sportovní klub 96 Cheb, skončil v neděli nejdelším závodem pro seniory a veterány v délce 7 km. Posledního závodu se zúčastnilo celkem 64 běžců, nejmladším byly 2 roky, nejstaršímu účastníku pak 56 let. Sportovci do 15ti let závodili opět na tratích od 130 m do 850 m v areálu Krajinky, ostatní trať zavedla přes hráz přehrady Skalka kolem „Egerwarte“ k hotelu Stein a na křižovatku se silnicí Cheb-Libá. Nejrychlejšího času na této sedmikilometrové trati dosáhl sokolovský Jan Sokol, který doběhl v čase 25:55 min, nejlepší veterán Pavel Svoboda za ním zaostal cca o 6 minut, když jeho čas v cíli byl 32:07 min. Největší souboj o prvenství se rozpoutal v kategorii do 15ti let, kde zvítězil Pavel Sehnoutka o 0,4 sec před Tomášem Lahučkým.
            Celého čtyřdílného seriálu se zúčastnilo na 126 sportovců i příchozích, z toho téměř polovina absolvovala nejméně tři závody a další třetina nejméně dva závody. Nejmladšími účastníky byli několikaměsíční Jan Kompit a Ondřej Gottfried, kteří s rodiči absolvovali trať v délce 130 m v kočárku. Nejvíce obsazenou kategorií byli muži od 20ti let a kategorie pro příchozí bez rozdílu věku a pohlaví, které se trať neprodlužuje a běhá po všechny závody trať 2200 m.
            Všem startujícím, kteří přispěli dobrovolným startovným, patří dík za podporu nemocných cystickou fibrózou. Vybraná částka přes 11 tisíc korun bude poukázána Klubu CF v Praze k pořízení potřebných zdravotních pomůcek.
            Pro pátý ročník, který začíná prvním během v neděli 10.listopadu 2013, pořadatelé předpokládají, že již budou dokončeny všechny stavební práce, které probíhají na levém břehu Ohře a že se tedy vrátí k původním tratím z předchozích ročníků.

M40 – 1. Martin Fischer, 2. Robert Majerník, 3. Ludvík Pribičin,
D40 – 1. Simona Pribičinová, 2. Štěpánka Dančová, 3. Světlana Keslová.

Výsledky 4.závodu dne 10.2.2013 a celkové výsledky 4. ročníku CHBZ

Pozvánka na 3.závod CHBZ + výsledky 3.závodu

Druhý závod CHBZ se konal za mrazivého počasí.

Za mrazivého počasí až - 6°C se druhou prosincovou neděli konal druhý závod letošního ročníku Chebské běžecké zimy. Na startu jednotlivých závodů se sešla téměř šedesátka běžců, kteří absolvovali tratě od 130 m pro nejmenší až po 3860 m pro seniory a veterány. Oproti prvnímu závodu v listopadu chyběli zejména malí závodníci, které zřejmě s ohledem na počasí nechali doma jejich rodiče. Pro juniorské, seniorské a veteránské kategorie (mimo příchozích) se trať prodloužila na 2200 m u juniorů a 3860 m pro seniory a veterány. Trať je zavedla až k vyhlídce nad přehradou Skalka, na Chebskou stráž (Egerwarte).

4.ročník Chebské běžecké zimy odstartoval za deštivého počasí

Drobný déšť provázel účastníky prvního závodu již 4.ročníku Chebské běžecké zimy 2012-2013. Vzhledem ke stavebním pracím na levém břehu řeky Ohře v prostoru bývalého atletického stadionu a v Koželužské ulici jsme byli nuceni změnit trasy běhů pro juniory, seniory a veterány, které budou letos o něco kratší. Tratě pro děti do 15ti let se nezměnily. Přes nepříznivé počasí přišlo přes osmdesát závodníků, který vystartovali celkem na 6 různých tratí, od nejkratších 130 m po nejdelších 2200 m. Letos také došlo k rozdělení kategorií na chlapce a dívky za předpokladu, že z každého pohlaví startují nejméně tři závodníci/závodnice. A vítězové?

M6 (130 m)     : 1. Jan Šveňha, 2. Matouš Hůrka, 3. Martin Raiser

D6 (130 m)     : 1. Lucie Mašková, 2. Klára Markusová, 3. Jana Hadravová

M9 (230 m)     : 1. Jan Trpák, 2. Matěj Martinec, 3. Tomáš Slepička

D9 (230 m)     : 1. Bára Markusová, Klára Kompitová, 3. Patricie Elsnerová

M12 (470 m)  : 1. Adam Had, 2. Daniel Svatek, 3. Samuel Svatek

D12 (470 m)  : 1. Michaela Čabradová, 2. Daniela Trpáková, 3. Nina Jadlovská

MD19 (1650m): 1. Patrik Sinkule, 2. Vojtěch Papež, 3. Michaela Zelingerová

M20 (2200 m) : 1. Jan Sokol, 2. Miroslav Jurič, 3. Jan Šefčík